Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolędy polskie w jazzowych wersjach Krystyny Stańko. Koncert w Malborku w ramach XXVIII Festiwalu „Boże Narodzenie w Sztuce”.

Podczas koncertu w Malborku było można usłyszeć głównie program świąteczny, kolędy, które artyści nagrali na płycie „Cuda Ogłaszają”. Nie zabrakło jednak utworów z ostatniej płyty pt. Krystyny Stańko pt. „ Novos Anos” przepełnionej słoneczną sambą i bossa novą, na której gościnnie zagrał wybitny perkusita z Brazylii Ze Luis Nascimento.

Koncert kolęd Krystyny Stańko, odbył się 28 grudnia br. o godz. 18.00 w Sali Karwan w Muzeum Zamkowym w Malborku w ramach XXVIII Festiwalu „Boże Narodzenie w Sztuce”.

 

Kim jest Krystyna Stańko

Krystyna Stańko to wokalistka, która z dużą swobodą porusza się w wielu stylistykach muzycznych, jednak najbardziej kocha jazz ! Od lat jej płyty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności i uznaniem krytyki. Jest laureatką wielu znaczących nagród, w tym Pomorskiej Nagrody Artystycznej, Nagrody im. Anny Jantar, Osobowość Radia Gdańsk, Kobieta Sukcesu 2017, medal Gloria Artis, była nominowana do Nagród Fryderyka, a jej płyta Kropla Słowa - to album Roku czytelników czasopisma Jazz Forum.

Współpracuje ze znakomitymi instrumentalistami: Dominikiem Bukowskim na wibrafonie, Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie, Marcinem Wądołowskim na gitarze i Mikołajem Stańko na perkusji.

Zespół koncertuje w kraju i za granicą : m.in. Szwecja, Kanada, Rosja, Czechy, Norwegia, Niemcy…

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.