imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NERWOWA KOŃCÓWKA MALBORSKIEGO SPR`u - 23.11.2013

NERWOWA KOŃCÓWKA MALBORSKIEGO SPR`u - 23.11.2013 fot. Natalia Stachowicz

Podczas dzisiejszego meczu Polskiego Cukru Pomezanii Malbork i Wolsztyniaka Olsztyn, ktoś krzyknął z trybun: 'Takie emocje to tylko na meczach SPR'u'. I zdecydowanie trzeba przyznać, że miał rację. Dzisiejsze spotkanie po raz kolejny podniosło ciśnienie kibicom, ale mimo to malborczycy zwyciężyli 27:24 (15:13).

Schemat spotkań niestety od kilku meczów się nie zmienia. Pomezania Malbork gra świetnie przez kilkanaście minut, po których się to zmienia diametralnie i SPR zaczyna popełniać błędy. Dzisiaj nie było inaczej. Początek układał się bardzo dobrze, dobra gra obu skrzydłowych Łukasza Cieślaka i - zastępującego kontuzjowanego Bartosza WalaskaMarka Baraniaka dała przewagę punktową i mentalną w meczu. Później zaczęła ona rosnąć, świetnie rzucał jako kolejny Marek Boneczko. Słabo podczas pierwszej połowy zaprezentował się Łukasz Cielątkowski i Maciej Suwisz. Ten pierwszy zszedł z boiska jeszcze w pierwszej części pierwszej odsłony, po czym pojawił się spowrotem dopiero pod koniec meczu. Drugi zawodnik po zejściu na przerwę i ponownym wyjściu na drugą połowię wyglądał zupełnie inaczej. Rzucił kilka punktów nie tylko pięknych, ale także bardzo ważnych.

Kibice zgromadzeni w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku, zadowoleni mogli być także z dyspozycji bramkarzy. W pierwszej połowie genialnie bronił Grzegorz Sibiga, a w drugiej niemniej dobrze interweniował Radosław Kądziela.

Druga część spotkania zaczęła się od atakowania przez malborską drużynę bramki przeciwnika. Działo się to, aż do stanu 21:15, po którym nastąpił moment, który spotęgował napięcie w hali. Przez następne 10 minut, od 12 do 22, Pomezania Malbork zdołała zdobbyć bodajże zaledwie jeden punkt. Niewiele potrzeba by Wolsztyniak wyrównał, a później nawet wyprzedził o jedną bramkę malborski SPR.

Po tym zabójczym dla gospodarzy okresie, nastąpiło wyczekiwane uspokojenie gry. Kilka zdobytych punktów wystarczyło, aby to właśnie Pomezania Malbork po tak bardzo emocjonującym spotkaniu, zdobyła dwa punkty. W tych ostatnich minutach świetnie zaprezentowali się między innymi Michał Derdzikowski, Marcin Miedziński i Mariusz Babicki.

SPR Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (15:13)