Wydanie nr 31/2023, Wtorek 31.01.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Cyrus, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwik, Marceli, Marcelin, Marcelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skuteczne poszukiwanie zatrudnienia – jak znaleźć dobrą pracę?

  • Wydanie nr 31/2023
  • 18 grudnia 2018, 15:27
  • Skuteczne poszukiwanie zatrudnienia – jak znaleźć dobrą pracę?
  • Strefa obywatelska
Skuteczne poszukiwanie zatrudnienia – jak znaleźć dobrą pracę? fot. Skuteczne poszukiwanie zatrudnienia – jak znaleźć dobrą pracę?
Sytuacja na polskim rynku pracy znacząco się poprawiła. Obecnie ze znalezieniem zatrudnienia nie ma już trudności, jakie mogliśmy zaobserwować jeszcze kilka lat temu.

Niemniej jednak, poszukiwanie stanowiska, które spełniałoby nasze marzenia wciąż bywa trudne. O dobrze płatne posady ubiega się bowiem wielu kandydatów. Dlatego też warto wiedzieć jak skutecznie szukać pracy i zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji. Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się w tym temacie pomocne.

Zbadaj rynek i zastanów się jakiej pracy szukasz

Poszukiwanie pracy warto zacząć od przemyśleń. Zastanów się jakiej posady szukasz, czym wyróżnia się twoja wymarzona praca. Jednocześnie odpowiedz sobie na pytanie czy posiadasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą ci wykonywać taki właśnie zawód. Jeśli nie - zastanów się nad dodatkowymi szkoleniami i kursami, które pozwolą ci podnieść swoje kompetencje.

Po drugie, niezwykle ważna jest analiza rynku pracy w twojej okolicy. Przykładowo - osoby mieszkające nad morzem bez trudu znajdą zatrudnienie w hotelarstwie i gastronomii, natomiast mają praktycznie szans znalezienia pracy w charakterze górnika. Przykład ten jest oczywiście mocno przekoloryzowany, jednakże warto zdawać sobie sprawę, że w różnych rejonach kraju zapotrzebowanie na konkretnych pracowników jest różne. Sprawdź kto jest najbardziej poszukiwany w twojej okolicy i zastanów się, czy posiadasz umiejętności, które pozwoliłyby ci realizować się w tych dziedzinach. Sprawdzenie rynku pracy znacząco skraca bowiem czas poszukiwania pracy.

Pomoc znajomych i internetu

Jeśli wiesz już jakiej pracy szukać zacznij przeglądanie ofert w internecie. Obecnie działa wiele różnego rodzaju portali, które nie tylko umożliwiają sprawdzanie ogłoszeń o pracę ale również szybką i bezpieczną aplikację. Rozwiązaniem jest również poproszenie o pomoc znajomych. Bardzo wielu pracodawców chcąc skrócić sobie czas poszukiwania pracownika nie ogłasza swoich ofert a poszukuje osób z polecenia obecnych pracowników.

Idealne CV i co jeszcze?

Jeśli znalazłeś już ogłoszenia o pracę, które cię interesują nadszedł czas na złożenie aplikacji. Podstawowym dokumentem, który musisz stworzyć jest oczywiście CV. Pisząc je zadbaj o to, by było przejrzyste i czytelne. Jeśli dołączasz swoje zdjęcie postaw na profesjonalne zdjęcie legitymacyjne - unikaj prywatnych fotografii. To jednak nie wszystko. Zadbaj także o to, by w CV znalazły się przede wszystkim informacje, które zainteresują przyszłego pracodawcę. Wbrew pozorom, nie musisz pisać o wszystkich miejscach, w których pracowałeś. Dzięki temu znalezienie informacji, które pokażą, że jesteś odpowiednią osobą będzie łatwiejsze.

Ubiegając się o stanowisko, które nam szczególnie odpowiada, warto podjąć dodatkowe wysiłki, by pokazać, że zależy nam na pracy. Według ekspertów z portalu Aplikuj.pl czasami drobne różnice w zachowaniu i działaniu kandydatów decydują o tym, że pracodawca zobaczy w nich potencjał i zaprosi na rozmowę. Artykuł: Podanie o pracę - jak napisać? podpowiada, co napisać, jeśli oprócz CV dołączamy podanie wymagane przez niektórych pracodawców.
Prawidłowo napisane podanie zwiększa nasze szanse na zdobycie etatu, szczególnie wówczas, gdy nie posiadamy dużego doświadczenia zawodowego.

Skuteczne poszukiwanie zatrudnienia – jak znaleźć dobrą pracę?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.