Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NASZE RADIO PTASIE - WIELKI SUKCES! PEŁNE NAGRANIE WIDEO - 09.11.2013

NASZE RADIO PTASIE - WIELKI SUKCES! PEŁNE NAGRANIE WIDEO - 09.11.2013 fot. Piotr Wąsowicz [Piotr Wąsowicz TvMalbork]

Długi aplauz, pełna sala i gratulacje dla twórców i realizatorów pierwszego w historii Malborka musicalu. "Nasze Radio Ptasie" w reżyserii Cezarego Domagały z udziałem dzieci i młodzieży studia wokalnego "Balbiny" prowadzonego przez Marię Seibert odniosło w sobotni wieczór (9.11) spektakularny sukces.

Nie zawiodła również publiczność. Nieczęsto się zdarza, aby w Przyziemiu Karwanu zabrakło miejsc siedzących, tak jak w tym przypadku.

W spektaklu słowno-muzycznym udział wzięły trzy zespoły "Balbiny", "Balbinki" i najmłodszy skład "Balbineczki". Wykonawcy przyzwyczaili nas już do swoich sukcesów wokalnych, po raz pierwszy jednak zaprezentowali również talenty aktorskie.

Realizacja spektaklu nie byłaby możliwa, gdyby nie środki pozyskane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji w ramach projektu „Malborska Strażnica Słowa”, dofinansowanego z programu Promocji Języka Polskiego „Ojczysty dodaj do ulubionych” Narodowego Centrum Kultury, za co szczególne podziękowania od "Balbin" otrzymała dyrektor Aleksandra Kapejewska.

W poszczególnych audycjach w zainscenizowanym studiu radiowym prezentowały się różne ptaki. Nie zabrakło wiadomości, rozrywki, polityki, programów kulturalnych, kulinarnych czy śniadaniowych. Całość prowadził Redaktor Papuga (w tej roli Tadeusz Seibert). W spektaklu młodzi artyści zaśpiewali 14 piosenek napisanych przez Cezarego Domagałę i Tomasza Bojarskiego, do których choreografię pomógł przygotować Grzegorz Pacanowski.

Zadowolenia nie ukrywał również reżyser, który podkreślał, że mamy w Malborku naprawdę zdolne dzieci, z wielką energią i wielkim potencjałem. Podobne spektakle w teatrze z zawodowymi aktorami przygotowywane są przez około 2 miesiące. Dzieciaki zrobiły to w kilkanaście dni.

Maria Seibert o takim musicalu marzyła od wielu lat. Na zakończenie ze wzruszeniem, powiedziała, że jest to piękne podsumowanie jej prawie już trzydziestoletniej pracy. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu "Naszego Radia Ptasiego", w tym swoim synom Tadeuszowi Seibertowi i Michałowi Seibertowi - nagłośnienie oraz Grzegorzowi Pacanowskiemu - choreografia, Sławomirowi Chwastiak - oświetlenie, fryzjerom z salonów Fashion i Karola i autorkom makijażu - Patrycji Jewsieni, Adelinie Turo i Annie Lukas.

opis www.82-200.pl

czekamy na Państwa opinie i komentarze na temat pierwszego w historii Malborka musicalu: "Nasze Radio Ptasie"

​Jak dla nas PETARDA ! :)

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
myszka
myszka 18.11.2013, 19:11
Niesamowite wydarzenie!!! Rewelacyjny musical w wykonaniu młodych artystów z Malborka. Naprawdę WARTO obejrzeć!!!! Brawo dla wszystkich!!!!
JAN
JAN 16.11.2013, 20:13
i co można? można ? BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Natalia
Natalia 16.11.2013, 18:56
Widziałam na żywo, moja siostra brała udział :)
Musical rewelacja :)
Piotr Wąsowicz TvMalbork
Piotr Wąsowicz TvMalbork 16.11.2013, 15:46
Archiwizacja życia miasta w 100 %! Tv Malbork zarejestrował pierwszy w historii Malborka musical „Nasze Radio Ptasie”. Dla takich chwil tworzę Tv Malbork ! Serdecznie gratuluję Marii Seibert, Cezaremu Domagale, Aleksandrze Kapejewskiej, Dorocie Pietrzak, Tadeuszowi Seibertowi, MŁODYM AKTOROM., ICH RODZICOM oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do powstania pierwszego w historii Malborka musicalu: "NASZE RADIO PTASIE". GRATULACJE !
Daria
Daria 16.11.2013, 14:25
Maria gratulacje!
pipi678
pipi678 16.11.2013, 13:59
fajny długi film ale warto było go obejrzeć ;)
pipi678
pipi678 16.11.2013, 13:53
super,rewelacja ;)
ada
ada 16.11.2013, 11:36
rewelacja