Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KONCERT GALOWY WIELCY NIEOBECNI. PEŁNE NAGRANIE WIDEO - 09.11.2013

KONCERT GALOWY WIELCY NIEOBECNI. PEŁNE NAGRANIE WIDEO - 09.11.2013 fot. Piotr Wąsowicz [Piotr Wąsowicz TvMalbork]

Koncert laureatów VII Konkursu Poświęconego Twórczości Poetów Polskich „WIELCY NIEOBECNI” organizowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Muzeum Zamkowe w Malborku

W sobotni wieczór (9.11) w Przyziemiu Karwanu utwory poetów i twórców, którzy od nas już odeszli zostawiając trwały ślad dla przyszłych pokoleń młodych patriotów zaśpiewały laureatki Konkursu Twórczości Poetów Polskich "Wielcy Nieobecni". Bezpośrednio po Koncercie Galowym odbyła się premiera musicalu "Nasze Radio Ptasie", w którym udział wzięła również część nagrodzonych woklalistek.

Konkurs zrealizowany został w ramach projektu Malborska Strażnica Słowa, na który Malborskie Centrum Kultury i Edukacji otrzymało dofinansowanie z programu Promocji Języka Polskiego „Ojczysty dodaj do ulubionych” Narodowego Centrum Kultury.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 17 uczestników. Przesłuchania odbyły się 30 października br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Zmagania festiwalowe oceniało jury w składzie: Witold Szulc, Paulina Czapla, Grzegorz Pacanowski oraz Tadeusz Seibert.

W kategorii wiekowej 12-16 lat zwyciężyła Beata Krakowiak z Gimnazjum nr 1 w Malborku, drugie miejsce otrzymała Sandra Elminowska z Zespołu Szkół nr 1 w Malborku, a trzecie Karolina Pawełczyk ze Studia Wokalnego Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Jolancie Dudzie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie i Milenie Rachańskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 1 w Malborku.

W kategorii wiekowej 17-21 lat najbardziej spodobał się jury występ Mileny Wiśniewskiej z Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Malborku, drugie miejsce powędrowało do Blanki Pieńkos z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. im Chopina w Warszawie, a trzecie do Patrycji Jewsieni z Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 1 w Malborku. Wyróżnienie odebrała Martyna Parteka ze Studia Wokalnego Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu.

opis źródło: www.82-200.pl

 

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.