Wydanie nr 232/2022, Sobota 20.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorscy policjanci w ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

Pomorscy policjanci w ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” fot. KPP Malbork
„Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Instytut Transportu Drogowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Pomorscy policjanci, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, zwrócą szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Kierujący będą mogli także sprawdzić stan oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.

Przepalona żarówka, źle ustawione światła, zanieczyszczony reflektor, mogą być przyczyną tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W okresie jesienno-zimowym, jakość świateł ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo, zwłaszcza pieszych uczestników ruchu drogowego. „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego oraz Instytut Transportu Drogowego.

Między 24 listopada a 15 grudnia, pomorscy policjanci, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie zewnętrzne pojazdu. Kierujący natomiast, w dniach 24 listopada, 1, 8 oraz 15 grudnia, będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła na wybranych stacjach diagnostycznych. Kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieć dostęp do informacji na temat kampanii oraz, na podstawie swojej lokalizacji, za pomocą aplikacji, dostać się do najbliższej stacji diagnostycznej, biorącej udział w akcji. 

Przypominamy, że użytkownik pojazdu ma obowiązek dbania o jego stan techniczny. Sprawdzenie świateł powinno być czynnością wykonywaną rutynowo, przed każdym wyjazdem.

 

informacja: KWP Gdańsk

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarek
Jarek 28.11.2018, 20:09
A które to stacje będa wykonywać takie badanie...np. w Malborku. To sa wypociny dziennikarskie, a nie informacja dla kierowców.
zapytać możesz
zapytać możesz 27.11.2018, 18:10
poważnie już kurwa tak im kasy brakuje ze za brak pozycji 300zł poważnie haha banda idiotów i tyle ;*