Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

GORZKI REMIS W KWIDZYNIE - 09.11.2013

Sobotni mecz z Vetrexem Sokół Kościerzyna, rozgrywany wyjątkowo w Kwidzynie, miał być dla Polskiego Cukru meczem nietrudnym, spokojnym i pod pełną malborską kontrolą. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się nawet sześciobramkowym prowadzeniem 19:13 dla Pomezanii Malbork.

Wchodząc na parkiet na drugą część spotkania, zawodnicy obu drużyn zapewne niespodziewali się takiego obrotu spraw. W wyniku znakomitej czasem grze w pierwszej połowie, malborczycy prowadzili bardzo spokojnie, dzięki dobrej grze Łukasza Cieślaka, Marka Boneczki czy Macieja Suwisza i Grzegorza Sibigi na bramce. Początek spotkania tym bardziej można nazwać wymarzonym, gdyż SPR wygrywał po kilku minutach pewnie 7:1. 

Drugą część spotkania można opisać krótko: szok, niedowierzanie, nerwy i zgrzyt zębów. Trener Igor Stankiewicz dał w niej szansę zawodnikom, którzy mają mniej okazji do występów w lidze, niż podstawowa siódemka. I tak jak z AZS'em Bydgoszcz ta taktyka się sprawdziła, dodatkowo podwyższając morale w drużynie, tak dzisiaj, w kwidzyńskiej hali, zdecydowanie się to nie udało. W drugiej połowie zawodziło wszystko, nieskuteczność w ataku momentami wręcz raziła, a zmarnowanie w ciągu ostatnich 5 minut, około 5 lub 6 sytuacji, z których bramki wręcz musiały wpaść, a także liczne błędy w obronie, przypieczętowałoy los malborczyków. Na ostatnie trzydzieści sekund meczu trener SPR'u użył czasu dla drużyny, jednakże nie pomogło nawet to. Był nawet moment, w którym zawodnicy z Kościerzyny wygrywali jednym punktem, co dobitnie pokazuje poziom jaki prezentowały rezerwy Pomezanii Malbork. 

Mecz zakończył się remisem 29:29, mimo iż można zaryzykować stwierdzenie, że Polskiemu Cukrowi, nawet jeden punkt się nie należał. Jednakże dzięki dobrej grze w tej lepszej, pierwszej połowie, udało się zabrać do Malborka chociaż go jednego.

SPR Polski Cukier Pomezania Malbork - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:29 (19:13)

 

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Piłka ręczna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.