Wydanie nr 207/2021, Poniedziałek 26.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anna, Mirosława, Grażyna, Krystiana, Bartłomieja, Hanna, Sancja, Joachim
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 200 biegaczy uczciło w Malborku jubileuszowe Święto Niepodległości.

Ponad 200 biegaczy uczciło w Malborku jubileuszowe Święto Niepodległości. fot. Michał Kruczkowski
Wszyscy jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że w naszym mieście jednym ze stałych punktów w obchodach Święta Niepodległości jest bieg. W tym roku byliśmy świadkami już 28. edycji tego sportowego wydarzenia.

Tegoroczne zawody okazały się wyjątkowe nie tylko ze względu na to, że mieliśmy do czynienia z setną rocznicą odzyskania wolności przez Polaków. Niemal 220 biegaczy wystartowało w niedzielę, aby świętować naszą niepodległość, jest to zatem rekordowa frekwencja. Emocje i rywalizacja sportowa również stały na najwyższym poziomie. Zwycięzcą został Patryk Sowiński, który do ostatniego metra ścigał się z Bartoszem Mazerskim, ostatecznie wygrywając o zaledwie jedną sekundę. Po przebiegnięciu dziesięciokilometrowej trasy każdemu uczestnikowi został wręczony specjalny medal.

Odbyło się także nagrodzenie pucharami w poszczególnych kategoriach wiekowych, jak i również losowanie różnych nagród. Główną atrakcją do wylosowania był rower, sponsorowany przez firmę Folta. Dokładne wyniki niedzielnych zawodów znajdziecie TUTAJ. Jednocześnie zapraszamy do zapisywania się do startu w Malborskiej Lidze Biegowej. Pierwsze zawody już 25 listopada.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.