Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

TRWAJĄ PRÓBY DO "NASZEGO RADIA PTASIEGO" – 28.10.2013

TRWAJĄ PRÓBY DO "NASZEGO RADIA PTASIEGO" – 28.10.2013 fot. Studio Wokalne "Balbiny"

"Nasze Radio Ptasie" to spektakl słowno-muzyczny, którego wykonawcami będą dzieci i młodzieży studia wokalnego "Balbiny" pod kierunkiem Marii Seibert. Widowisko realizuje Malborskie Centrum Kultury i Edukacji w ramach projektu „Malborska Strażnica Słowa”, dofinansowanego z programu Promocji Języka Polskiego „Ojczysty dodaj do ulubionych” Narodowego Centrum Kultury.

Jest to duże i nowatorskie przedsięwzięcie, dlatego przygotowania rozpoczęły się już kilka tygodni temu. W miniony weekend warsztaty aktorskie poprowadził z grupą reżyser widowiska Cezary Domagała, autor scenariusza i tekstów piosenek, które usłyszymy w spektaklu. Artysta zrealizował wiele musicali na podstawie bajek np. „Mały Książe”, „Pinokio”, „Król Maciuś Pierwszy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Alicja w krainie czarów” i „Tajemniczy ogród”. Jest kierownikiem artystycznym sceny dla dzieci i młodzieży Teatru Rampa.

Podczas kilkugodzinnych prób wykonawcy ćwiczyli dykcję, szlifowali umiejętności aktorskie i wokalne oraz powtarzali swoje role. Przed nimi jeszcze wiele pracy zarówno z opiekunką Marią Seibert, jak i kolejne warsztaty z reżyserem. W przygotowaniach pomagają Tadeusz Seibert oraz Grzegorz Pacanowski. 

W spektaklu będącym prezentacją audycji radiowej usłyszymy 14 piosenek poruszających tematy z różnych bajek przeplatane opowieściami Redaktora oraz komentarzami ptaków, bohaterów przedstawienia. Całość napisana przepiękną polszczyzną, pokazującą zawiłości naszego języka. To spektakl familijny, przeznaczony dla całych rodzin.

Na widowisko organizatorzy zapraszają przede wszystkim rodziców z dziećmi. Jak podkreślił Cezary Domagała, w dzisiejszym świecie mamy tak mało czasu dla siebie, podarujmy sobie więc wspólną chwilę, aby razem się pośmiać, przeżyć coś pięknego a potem jeszcze porozmawiać o tym w domu.

Premiera "Naszego Radia Ptasiego"odbędzie się 9 listopada o godz. 19.00 w Sali Karwan w Muzeum Zamkowym (bezpośrednio po koncercie galowym konkursu "Wielcy Nieobecni"). Wstęp wolny!

informacja i zdjęcia: Studio Wokalne "Balbiny", MCKiE

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.