Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

100 tysięcy złotych od powiatu malborskiego na remont „Mostu Tczewskiego"

100 tysięcy złotych od powiatu malborskiego na remont „Mostu Tczewskiego" fot. redakcja
Powiat malborski przekaże 100 tysięcy złotych na remont mostu na Wiśle, łączącego miasto Tczew z gminą Lichnowy. Rada Powiatu Malborskiego podjęła stosowną uchwałę na czwartkowym posiedzeniu. Jak mówi starosta malborski Mirosław Czapla, to pomoc honorowa i symboliczna.
O pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na realizację drugiego etapu inwestycji pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego” wystąpił do władz powiatu malborskiego Zarząd Powiatu Tczewskiego. Tamtejszy samorząd od ponad siedmiu lat walczy o środki na ratowanie zabytkowej przeprawy łączącej Tczew i Lisewo Malborskie.
 
- Wniosek starosty tczewskiego i Zarządu Powiatu Tczewskiego dotyczył 100 tysięcy złotych, dlatego zgodnie z ich prośbą zastosowaliśmy się do tego i przekazujemy taką kwotę - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - To jest taka honorowa, symboliczna pomoc z naszej strony, bo przecież całkowity koszt mostu szacowany jest na 200 milionów złotych. Jeżeli państwo polskie nie przejmie tego mostu, albo nie przekaże tych pieniędzy, to jeszcze dziesięć lat powiat tczewski będzie się z tym problemem parał.
 
Starosta malborski zapewnia, że wspólnie ze swoim tczewskim odpowiednikiem pracują nad inną formą wsparcia dla samorządu zza Wisły.
 
- Most jest własnością powiatu tczewskiego, ale droga, która przebiega przez ten most, leży na terenie powiatu tczewskiego i malborskiego. Ma taką samą numerację. Chcemy wspólnie wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury o pomoc, prosząc również o wsparcie wszystkich posłów, bo to jest ważna sprawa dla mieszkańców. Na dziś, powiedzmy sobie to szczerze, nie stać ani powiatu tczewskiego, ani wspólnie tczewskiego i malborskiego na remont, dlatego taką drogę wymyśliliśmy.
 
Uchwała Rady Powiatu Malborskiego pozwoli na przekazanie pieniędzy w formie dotacji celowej ze środków budżetu na 2018 rok. Podstawą przekazania środków na realizację pomocy będzie umowa określająca przeznaczenie i zasady rozliczenia środków. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
grzes
grzes 28.09.2018, 22:45
....przed wyborami dali 100tys ??? kpina....gdzie był powiat malborski wcześniej ??? 100tys przez tyle lat???
MM
MM 29.09.2018, 12:47 (odpowiedź do grzes)
Ten most nie jest na terenie powiatu Malborskiego tylko Tczewskiego , więc to że dali kasę to i tak dobrze .Dla mnie to zbędny wydatek bo o most i jego naprawę powinien powiat Tczewski
tczewiak
tczewiak 01.10.2018, 08:31 (odpowiedź do MM)
A kto go bardziej potrzebuje? Chyba wy