Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Biegowe święto Malborczyków. „Parkowa 5” z Grupą Malbork.

Biegowe święto Malborczyków. „Parkowa 5” z Grupą Malbork. fot. Michał Kruczkowski
W ubiegłą niedzielę byliśmy świadkami jednego z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu biegowym w naszym mieście. Miłośnicy ruchu z naszego miasta mogli się zmierzyć w ramach „Parkowej 5”, organizowanej przez Grupę Malbork.

Do zawodów przystąpiło około 400 zawodników, w tym ponad 200 uczestników biegu głównego. Reszta uczestników podzieliła się na biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking na 6 kilometrów. Charakterystyczną rzeczą tej imprezy jest nazwa, która może być nieco myląca, gdyż tak naprawdę trasa głównego biegu wynosiła 10 kilometrów. Najlepszym na tym dystansie, bez niespodzianek, został Daniel Taras. Zwycięzcą marszu nordic walking okazał się natomiast Zbigniew Gwizdała. Jeśli ominęła Was „Parkowa 5”, a chcielibyście aktywnie uczestniczyć w biegowym życiu Malborka, to nic straconego! Każdy chętny, nawet ci, którzy nie zaczęli jeszcze przygody z bieganiem, mogą dołączyć do Grupy Malbork. Dobrym startem będzie dołączenie do tzw. „Wieczorynek”, które odbywają się co środę pod hotelem Dedal na Południu. Więcej informacji o Grupie można uzyskać na ich stronie internetowej i facebookowej.

DOKŁADNE WYNIKI ZAWODÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.