Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

INWESTYCJE DZIERZGOŃSKIEGO SAMORZĄDU. GENERALNY REMONT I PRZEBUDOWA OŚRODKA ZDROWIA - 17.10.2013

W  Dzierzgoniu się inwestuje. Jednym z flagowych projektów zrealizowanych przez lokalny samorząd jest generalny remont i przebudowa Ośrodka Zdrowia. Wszelkie zmiany architektoniczne wymagały opiniowania oraz zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

W efekcie wieloletnich starań samorządu Dzierzgonia, udało się pozyskać wsparcie finansowe dla tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Zakończona we wrześniu 2013r. rozbudowa Ośrodka Zdrowia, dotyczyła przede wszystkim powiększenia jego „zasobności” w nowe gabinety, ale także polepszenia funkcjonalności oraz dostępności dla wszystkich potrzebujących.

Nowe pomieszczenia to m.in.: na parterze - gabinet ginekologiczny (19,7 m2) z kabiną higieny osobistej, połączony bezpośrednio z gabinetem położnej (18,6 m2), poczekalnia (16,6 m2); na piętrze - dwa gabinety badań lekarskich (18,6 m2 i 19,6 m2) oraz poczekalnia (16,6 m2). Wykonano także remont nawierzchni istniejących schodów, kanały wentylacji grawitacyjnej w pomieszczeniach gabinetów lekarskich i zabiegowych. Inwestycję zrealizowano w ciągu jednego roku, bez jakiejkolwiek przerwy w funkcjonowaniu Przychodni Lekarskiej.

W następnym odcinku opowiemy Państwu o budowanej stacji uzdatniania wody w Dzierzgoniu.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.