Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zalane piwnice oraz mieszkania. Malborska straż walczyła ze skutkami sobotniej ulewy

Zalane piwnice oraz mieszkania. Malborska straż walczyła ze skutkami sobotniej ulewy fot. pixabay
Ze względu na obfite opady deszczu odnotowano 14 interwencji polegających na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń i posesji. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

 

Straż pożarna

 

Dnia 24.07.2018 o godz. 15:02 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miej. Kończewice.
Dojazd zastępów  GBA 2,5/16 z JRG Tczew oraz GBA-Rt z OSP Gniszewo do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy samochodu osobowego z motocyklem. Jedna osoba poszkodowana (kierowca motocykla).
Działania ratowników polegały: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Dojazd patrolu Policji, ruch odbywa się wahadłowo. Udzielenie KPP osobie poszkodowanej, odłączenie akumulatora w rozbitym motocyklu. Dojazd ZRM i przekazanie osoby poszkodowanej. Dojazd zastępów z JRG Malbork. Neutralizacja plamy płynów eksploatacyjnych, od dysponowanie zastępu GBA z JRG Tczew oraz GBA z JRG Malbork, na miejscu pozostaję zastęp z JRG Malbork oraz OSP Gniszewo . Dojazd technika Policyjnego, pomoc w załadunku rozbitego motocykla na lawetę. Zakończenie działań.
 W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork , 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp OSP Gniszewo
Czas trwania akcji: 3 godz. 40 min.

 

Dnia 28.07.2018 o godz. 15:03 otrzymaliśmy zgłoszenie o zalanym mieszkaniu i piwnicy w budynku mieszkalnym w miej. Lisewo M-kie ul. 10 Marca 5
Po dojeździe zastępu GBA z OSP Lisewo Malborskie do miejsca zdarzenia zastano zalaną piwnice (głębokość wody 1m) oraz mieszkanie w budynku jednorodzinnym (głębokość wody ok 15cm). Posesja również zalana wodą. Zgłaszająca na miejscu zdarzenia.
Działania ratowników polegały- Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ratownicy przy pomocy pompy szlamowej pompowali wodę z piwnicy. Dojazd zastępu SRt i uruchomienie dodatkowej pompy pływającej i szlamowej. Wykonanie otworu w posadzce w celu umożliwienia wypompowania wody z mieszkania. Wypompowanie wody. Zakończenie działań .(straty około 60 tyś zł)
W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy z OSP Lisewo
Czas trwania interwencji: 2 godz. 5 min.

 

Dnia 28.07.2018 o godz. 16:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zalanym garażu i warsztacie w miej. Nowy Staw ul. Kopernika 64.
Po dojeździe zastępu SLRr z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano zalany garaż z pomieszczeniem produkcyjnym ślusarskim (głębokość wody ok. 30 cm). Zgłaszająca na miejscu zdarzenia.
Działania ratowników polegały: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ratownicy przy pomocy pompy szlamowej wypompowali wodę z garażu. Zakończenie działań.(straty około 50 tyś zł)
W zdarzeniu udział brały: 1 zastęp z JRG Malbork
Czas trwania interwencji: 38 min.

 

Pozostałe zdarzenia to:

 

Pożary: pożar śmieci i kilku drewnianych palet, pożar kilku drzewek iglastych.

Miejscowe Zagrożenia: 2x plama oleju, 10x gniazdo owadów błonkoskrzydłych,  zabezp. lądowania LPR, pomoc PRM w dostępie do poszkodowanego, rozsypane zboże na drodze, kontrola obecności CO w mieszkaniu,  drzewo pochylone na drogę, przewrócona motocyklistka, uwięziona osoba w zablokowanej windzie.
Ze względu na obfite opady deszczu odnotowano 14 interwencji polegających na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń i posesji.

Alarm fałszywy: Brak

 

mł. bryg. Robert Licznerski
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

 

 

Policja

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy przez cały weekend prowadzili działania „ Prędkość”. Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci korzystali z ręcznych mierników prędkości  oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestrator. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Przypominamy także, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań skontrolowali 59 pojazdów, z czego 15 przekroczyło dozwoloną prędkość.

W dniu 21 lipca 2018 r, około godziny 21.00 na terenie gminy Nowy Staw policjanci zatrzymali do kontroli jej mieszkańca, który kierował rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu 50-latka w systemach policyjnych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia rowerów. Za niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poza tym funkcjonariusze malborskiej komendy w czasie minionego weekendu zatrzymali jeszcze 2 nietrzeźwych rowerzystów, 1 nietrzeźwego kierującego samochodem, 1 kierującego motorowerem w stanie po użyciu alkoholu, 1 kierującego bez uprawnień oraz 2 osoby poszukiwane.


mł.asp.Sylwia Kowalewska

Oficer Prasowy

Komenda Powiatowa Policji w Malborku

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.