Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Waplewo Wlk.: Przywracają pamięć ziemiaństwu. Kultura i historia w IV Konkursie Tradycji i Kultury Szlacheckiej

Waplewo Wlk.: Przywracają pamięć ziemiaństwu. Kultura i historia w IV Konkursie Tradycji i Kultury Szlacheckiej fot. Materiały organizatorów
W tym roku, w związku ze 100-leciem Niepodległości i w nawiązaniu do ubiegłych lat organizowany jest IV Konkurs Tradycji i Kultury Szlacheckiej. Oprócz młodzieży, zaproszone do udziału są także osoby dorosłe, które mogą wystartować w kategorii open.

Wszystkie szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do dnia 8 czerwca br. na adres Urzędu Gminy w Starym Targu pracy konkursowej. Adres: Urząd Gminy w Starym Targu, Sekretarz Gminy, ul. Główna 20, 82 – 410 Stary Targ, z dopiskiem „KONKURS HISTORYCZNY”. Decyduje data wpływu pracy do Urzędu Gminy potwierdzona pieczęcią wpływu, a nie data stempla pocztowego. Prace, które wpłyną po wyżej określonym terminie, nie będą podlegać ocenie.

 

14 czerwca odbędzie się w Waplewie uroczysta gala wręczenia nagród. Oprócz atrakcyjnych nagród, na laureatów i ich opiekunów, jak co roku, czekają specjalnie wybite pamiątkowe medale. Celem konkursu jest zainteresowanie kulturą i historią Polski, a zwłaszcza przywracanie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa, jego tradycji w walkach o niepodległościowych oraz martyrologii poprzez ukazanie ich dorobku.

 

Opiekun uczestnika konkursu może zwrócić się o pomoc do koordynatora konkursu Mariusza Krause, e-mail: jasminowa7@wp.pl. Warunkiem udziału w konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

Regulamin konkursu, metryka pracy i formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych w załączonych plikach do pobrania pod tekstem. 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (3)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.