Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

McDonald’s wśród najlepszych pracodawców według studentów

  • Wydanie nr 148/2022
  • 15 kwietnia 2018, 08:22
  • McDonald’s wśród najlepszych pracodawców według studentów
  • Strefa obywatelska
McDonald’s wśród najlepszych pracodawców według studentów fot. pixabay.com
12 kwietnia ogłoszono listę firm wyróżnionych w rankingu Pracodawca Roku. Po awansie o aż 12 pozycji (to największy wzrost w tegorocznym badaniu) w dziesiątce najlepszych miejsc pracy pojawił się McDonald’s.

Jak podkreśla Renata Prys, Dyrektor Działu People McDonald’s, nagroda jest odzwierciedleniem pracy, jaką organizacja wkłada w to, aby być dobrym miejscem pracy dla różnych kandydatów, w tym studentów i absolwentów: Zatrudniamy wielu studentów i choć najczęściej myśli się o gastronomii jako branży,
w której pracują oni tylko dorywczo, to w McDonald’s zaprzeczamy temu stereotypowi. Wiele osób trafia do nas, poszukując po prostu pracy, którą można pogodzić z nauką, ale szybko przekonują się, że tworzymy im doskonałe możliwości rozwoju. Mogą błyskawicznie awansować, przejmować odpowiedzialność za zarządzanie zespołem i różnymi obszarami biznesowymi. Przykłady osób, które jeszcze w trakcie studiów zostają managerami, a nawet kierownikami restauracji, można mnożyć.

Spektakularnym dowodem, że kariera w strukturach McDonald’s jest możliwa, jest Piotr Jucha, pierwszy Polak, który kilka miesięcy temu objął jedno z kluczowych stanowisk w światowej centrali firmy w USA. On również zaczynał tuż po studiach od pracy w ramach programu „Manager w szkoleniu” w jednej ze śląskich restauracji sieci.

- Studenci mogą u nas liczyć na znacznie więcej niż tylko elastyczny grafik, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to dla tej grupy ważne. Przede wszystkim jednak dajemy im pakiet szkoleń, budujemy ich doświadczenie pomocne w całej karierze, nawet jeśli zdecydują się na pracę w innym sektorze. Dbamy też o dobrą atmosferę, tworzenie zgranych zespołów, w których możemy na siebie liczyć. Wiemy, że studenci to doceniają – dodaje Tomasz Polewczyński, odpowiadający w McDonald’s za budowanie marki pracodawcy.

Pracodawca Roku to ranking towarzyszący badaniu organizowanemu przez studencką organizację AIESEC od 1992 roku. Lista preferowanych przez studentów miejsc pracy powstaje w oparciu o wyniki ogólnopolskiej ankiety przeprowadzanej co roku na kilkudziesięciu polskich uczelniach. McDonald’s jest jedyną firmą z branży gastronomicznej notowaną w czołowej dziesiątce zestawienia.

McDonald’s w Polsce to obecnie ponad 400 restauracji, w których zatrudnione są ponad 22 000 pracowników. Jako pracodawca zapewnia możliwości zróżnicowanym grupom kandydatów: od młodocianych, zdobywających swoje pierwsze doświadczenia w czasie ferii czy wakacji, po osoby tuż przed emeryturą. Aż 98 proc. wszystkich kierowników restauracji McDonald’s zaczynało pracę w roli szeregowego pracownika. McDonald’s to ponadto stabilna organizacja, która wyjątkowo elastycznie podchodzi do potrzeb pracowników.

 

McDonald’s wśród najlepszych pracodawców według studentów
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.