Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdzie pożyczamy pieniądze? W firmie pożyczkowej czy w banku?

Gdzie pożyczamy pieniądze? W firmie pożyczkowej czy w banku? fot. Gdzie pożyczamy pieniądze? W firmie pożyczkowej czy w banku?
Istnieje wiele sposobów na pozyskanie pieniędzy wtedy, gdy nie mamy własnych lub nasze oszczędności są zbyt niskie dla spełnienia określonych celów. Po pieniądze możemy udać się do banku, firmy pożyczkowej, albo poprosić o pożyczę osobę z rodziny lub z grona przyjaciół. Pozostają też pożyczki społecznościowe, udzielane online za pośrednictwem specjalnych platform.

Kiedy po kredyt?

Kredyty to zobowiązania udzielane wyłącznie przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Najczęściej po kredyt sięgamy wtedy, gdy zależy nam na pożyczeniu większej kwoty pieniędzy, rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Kredyt oznacza dla nas także dłuższy termin zwrotu pożyczonej kwoty, ale z drugiej strony wiąże się z wieloma uciążliwymi formalnościami, między innymi weryfikacją zdolności i wiarygodności kredytowej.

Banki i SKOK-i sprawdzają przed udzieleniem kredytu sytuację finansową klienta w bazach Biura Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy informujące o braku rzetelności w spłacaniu wcześniejszych lub bieżących zobowiązań powodują, że klient spotka się najpewniej z odmową udzielenia kredytu. Formalności wymagane przy kredycie bankowym, zwłaszcza w przypadku wysokiej wartości jak np. kredyt hipoteczny, angażują mocno kredytobiorcę, ponieważ musi on przedstawić wiele dokumentów i zaświadczeń, co wydłuża procedurę kredytowania i ostateczny czas, w którym otrzyma wypłatę kredytu. Przeczytaj więcej na https://ocenbank.pl

 

Kiedy po pożyczkę?

Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków, nie podlegają restrykcjom zawartym w prawie bankowym czy w rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego, dlatego mogą udzielać pożyczki na uproszczonych zasadach. Nie muszą sprawdzać m.in. klientów w BIK-u. Osoba, która kilka lat temu nie spłacała regularnie zobowiązania kredytowego, ma marne szanse na uzyskanie kredytu z banku, pomimo dobrej sytuacji finansowej. Firma pożyczkowa nie ma z tym żadnego problemu, choć nierzetelni dłużnicy otrzymają nieco gorsze warunki otrzymania pożyczki.

 

Na razie pożyczki pozabankowe nie są realną konkurencją dla kredytów bankowych, ale rynek chwilówek cały czas się rozwija. Opracowanie dzięki https://www.hoope.io

Gdzie pożyczamy pieniądze? W firmie pożyczkowej czy w banku?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Emil T.
Emil T. 13.04.2018, 20:24
ja odnalazłem oferte ciekawą i nie chcę czekać niewiadomo ile i idę na swoje, bo mam dosyć wynajmowania