Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zawodnicy z sekcji pływackiej malborskiego MAL WOPR wraz z rodzicami na wykładzie o żywieniu młodych zawodników

Zawodnicy z sekcji pływackiej malborskiego MAL WOPR wraz z rodzicami na wykładzie o żywieniu młodych zawodników fot. MAL WOPR Malbork/ 82-200.pl
Czym są węglowodany? Dlaczego musimy pić i to najlepiej wodę? Ile powinniśmy jeść posiłków w ciągu dnia? Jakie przygotować śniadanie przed porannym treningiem? Na te i wiele innych pytań starał się odpowiedzieć Artur Jankowicz, dietetyk i psycholog, który podjął się jakże trudnej roli uświadomienia młodym pływakom MAL WOPR wpływu odżywiania na osiągane przez nich wyniki.

Środa była dla malborskich zawodników wyjątkowo wymagającym dniem. Po porannym treningu dla młodzików i juniorów, kolejnym popołudniowym już dla wszystkich zawodników MAL WOPR musieli oni jeszcze zmobilizować organizm na wysiłek intelektualny. Wykład i panel dyskusyjny zgromadził komplet 39 licencjonowanych pływaków MAL WOPR wraz z rodzicami. Sala konferencyjna Muzeum Miasta Malborka pękała w szwach. Szkolenie prowadzone w bardzo ciekawy i przystępny sposób zainteresowało nie tylko rodziców ale również samych zawodników, którzy z pokorą przyznawali się do swoich „występków” przeciwko zdrowemu żywieniu.

Pojawiły się więc przyznania do winy zjadania batoników, braku wody, izotoników podczas wysiłku czy niechęci do warzyw. Rodzice z kolei zadawali rzeczowe pytania o konkretne formy przygotowania posiłków, ich liczby czy składu. Pan Artur wskazywał na istotę wykonywania badań kontrolnych, na znaczenie indywidualizacji sposobu odżywiania, na absolutną konieczność uzupełniania płynów.

Bardzo zaskakującą informacją uzyskaną podczas półtoragodzinnego szkolenia było odczarowanie poziomu cholesterolu w organizmie, którego tak wszyscy się boimy, a który okazuje się być tak ważny dla zdrowia. Bardzo duże zainteresowanie wykładem całej pływackiej rodziny MAL WOPR świadczy o trafności wyboru tematyki żywieniowej.

Coraz wyższy poziom sportowy pływaków MAL WOPR wymusza bardzo racjonalne podejście do zmian nawyków żywieniowych. Mamy nadzieję, że wysłuchany wykład stanie się dla rodziców i zawodników MAL WOPR przyczynkiem do zastanowienia się nad zarówno formą jak i jakością przyjmowanych posiłków.

Malborskie WOPR składa serdeczne podziękowania panu Arturowi Jankowiczowi Vita 90, za rzeczowy i interesujący wykład oraz okazaną życzliwość i profesjonalizm. 

 

 

 

 

Info i foto : MAL WOPR Malbork/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Uczestnik
Uczestnik 26.03.2018, 17:20
Super wykład i wysoki poziom wiedzy prowadzącego. Mam nadzieję, że odbędą się kolejne.
Pływak
Pływak 26.03.2018, 10:10
Bardzo ciekawy wykład