Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie i kolejny wypadek na Kotarbińskiego. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Potrącenie i kolejny wypadek na Kotarbińskiego. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych fot. KP PSP Malbork
Służby w minionych dniach maiły sporo pracy. Po raz kolejny doszło do potrącenia pieszego i wypadku. Strażacy wyjechali również do pożaru pustostanu.

Straż pożarna w ostatnim tygodniu podjęła 128 interwencji. O najważniejszych z nich poinformował nasz rzecznik KP PSP mł.bryg. Robert Licznerski.


Kolizja trzech aut w Grobelnie – 15.03.2018
Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastępu GBA z JRG Malbork zastano trzy samochody osobowe po kolizji drogowej, do której doszło na DK 22. Pojazdy znajdowały się na drodze dojazdowej do posesji

Działania straży polegały na odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Wprowadzeniu ruchu wahadłowego na czas usuwania resztek pokolizyjnych. Straty oszacowano na ok. 8 tyś zł.


Potrącenie kobiety w Starym Polu – 15.03.2018
Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastępu GBA zastano poszkodowaną po potrąceniu przez samochód osobowy. Kobieta (przytomna) znajdowała się na jezdni pod opieką patrolu Policji. Kierujący pojazdem był obecny na miejscu zdarzenia.

Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy medycznej i przekazaniu osoby poszkodowanej ZRM oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

 

Wypadek na skrzyżowaniu ulic: Kotarbińskiego i Kwiatkowskiego – 16.03.2018
Po dojeździe zastępów zastano stan po wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się na skrzyżowaniu dróg. Dwie osoby pozostały w samochodzie Ford Mondeo. Reszta uczestników opuściła pojazdy o własnych siłach.

Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie, zgłaszającej uraz przeciążeniowy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz obręczy barkowej prawej. Ratownicy przekazali poszkodowaną dla zespołu ZRM.

Ponadto strażacy wprowadzili ruch wahadłowy, zneutralizowali plamy płynów eksploatacyjnych oraz usunęli resztki powypadkowe.

Straty oszacowano na ok. 30 tys. złotych.

 

Pożar w Losowicach Wielkich – 17.03.2018
Po dojeździe zastępów GBA 2,5/16, GCBA 5/32 i SCD-37 oraz GBA z OSP Lasowice Wielkie do miejsca zdarzenia zastano pożar budynku jednorodzinnego (pustostanu). Brak osób poszkodowanych. Budynek o konstrukcji murowano-drewnianej, w momencie przybycia JOP objęty był pożarem w całej kubaturze. Pożar stanowił zagrożenie dla sąsiadującego obiektu gospodarczego z wydzieloną częścią na kurnik.

Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły oraz policję. Ratownicy pracujących w aparatach ODO podali dwa prądy wody z W-52 w natarciu na palący się obiekt oraz jeden prąd wody W-52 celem obrony dalszej budynku gospodarczego. Strażacy przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji nośnej i poszycia dachu. Straty oszacowano na ok. 50 tys. złotych.

Raport w imieniu KPP w Malborku przedstawiła mł.asp. Sylwia Kowalewska

 

 

W piątek (16 marca 2018 roku):

-  około godziny 12:30 w Malborku na ul. Wybickiego kierujący pojazdem marki Mercedes nie zachował ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Fiat, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
- około godziny 17.30 w Malborku na skrzyżowaniu ulic Kotarbińskiego i Kwiatkowskiego kierujący pojazdem marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Peugeot i doszło do zderzenia tych pojazdów. Kierujący mężczyźni byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała pasażerka pojazdu Ford, którą przewieziono do szpitala w Malborku. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi KPP Malbork.

W sobotę (17 marca 2018 roku):

- około godziny 02.00 w Malborku na ul. Kwiatkowskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu worganizmie. Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Poza tym przez weekend policjanci zatrzymali kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, 2 osoby poszukiwane oraz 6 dowodów rejestracyjnych.

 

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 22.03.2018, 11:25
Może ktoś wreszcie zajmie się zamontowaniem spowalniaczy na Kotarbińskiego!?
Na pewno poprawią bezpieczeństwo na tej ulicy z uwagi na duże natężenie ruchu. 5 przejść dla pieszych na odcinku 1 km, a kultura kierowców zwłaszcza z rejestracją GSZ... którzy ze wsi przyjeżdżają na zakupy do pobliskich marketów jest bliska "0".
ccc
ccc 22.03.2018, 21:05 (odpowiedź do mieszkaniec)
Nie 5, a 8, piesi mimo tego chodzą w miejscach do tego nie przewidzianych...