Wydanie nr 114/2024, Wtorek 23.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pacjenci są noszeni po schodach. Awaria szpitalnej windy w Malborku

Winda do transportu chorych jest uszkodzona od kilku dni. Awaria silnika ma zostać usunięta za mniej więcej tydzień. Do tego czasu pacjenci będą przenoszeni po schodach przez personel.

O sytuacji poinformowali nas widzowie, których zaniepokoiła sytuacja w szpitalu. W placówce jest tylko jedna widna, do której mieszczą się szpitalne łóżka, dlatego awarię trzeba jak najszybciej usunąć.

- Awaria jest poważna. Uszkodzeniu uległ silnik dźwigu. Zastępczo używamy windy przy izbie przyjęć. Podnośnik jest jednak na tyle mały, że nie zmieści się do niego szpitalne łóżko. Pacjenci leżący są przenoszeni po schodach przez personel. Firma serwisowa musi zamówić części z zagranicy, dlatego usuwanie usterki potrwa jeszcze około tygodnia. Koszt naprawy jest szacowany na kilkanaście tysięcy złotych – informuje Paweł Chodyniak, Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

Jak udało nam się ustalić do mniejszych awarii windy dochodzi kilka razy w roku. Serwisanci z reguły bardzo szybko radzili sobie z problemami. Obecnie awaria jest jednak dużo poważniejsza.
Prezes szpitala podkreślił, że spółka zamierza wybudować kolejną windę, co pozwoli uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Nowy podnośnik będzie zlokalizowanych przy wejściu nr 3. Jego budowa ma się zakończyć do końca bieżącego roku.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.