Wydanie nr 106/2024, Poniedziałek 15.04.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Zabezpieczmy się przed mrozem i zwracajmy uwagę na innych – 26.02.2018

Powiat sztumski: Zabezpieczmy się przed mrozem i zwracajmy uwagę na… fot. UM w Dzierzgoniu
Synoptycy przewidują w najbliższych dniach na naszym ternie i nie tylko, silne mrozy dochodzące nawet do 16 stopni C. Możliwe są też zamiecie śnieżne. Warto w tych warunkach pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się. Pamiętajmy też o mieszkańcach schorowanych i bezdomnych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Zwłaszcza dla bezdomnych jest to szczególnie trudny czas, w którym ich życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie.

Pomagajmy innym! Nasza pomoc może uratować czyjeś życie.


Jak podaje IMGW 1. stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem obowiązuje w 12 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, części woj. śląskiego w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz części woj. dolnośląskiego w obszarze Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

 - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że kolejne dwie osoby zmarły wczoraj z powodu wychłodzenia organizmu – informuje sztumski Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dlatego tak ważna jest pomoc innych. Silny mróz będzie utrzymywał się w Polsce przez najbliższe dni.


 

Przypominamy, że głoszenia przyjmują:

Straż Miejska w Sztumie pod numerem tel. : 601 – 218 - 587 lub 55/640 63 41

Policja pod numerem tel.: 997.

Całodobowo działa też alarmowy numer: 112.

 


- W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek – przypomina sylwia Mackiewicz, dyr. MGOPS w Sztumie - Na stronach internetowych wszystkich urzędów, zostały umieszczone wykazy placówek świadczących pomoc. Działają także infolinie, gdzie można uzyskać informacje na temat pomocy. Dzwońmy pod numer alarmowy 112, jeżeli posiadamy informacje o osobach potrzebujących pomocy.

 

 

 

Uruchomiono też całodobowy numer, pod którym można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych w województwie pomorskim - 987.

 

 

Informacja na temat pomocy, jaką potrzebujący mogą uzyskać w województwie pomorskim:

 

http://www.gdansk.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci/item/2703-bezplatna-infolinia-i-noclegownie-dla-bezdomnych

 

 

Info: MGOPS Sztum

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.