Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jantar: Tony błota przy okazji inwestycji trasy rowerowej. - 12.12.2017

Jantar: Tony błota przy okazji inwestycji trasy rowerowej. - 12.12.2017 fot. Mateusz Grabowski
Zadzwonił do nas pan Andrzej F. Mieszkaniec miejscowości Jantar skarżąc się na utrudnienia jakie pojawiły się przy okazji inwestycji w gminie Stegna. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej wzdłuż Mierzei Wiślanej, która wiedzie przez las. Ciężki sprzęt używany przy budowie przejeżdża przez ulice Portową i Krótką, w wyniku czego powstała olbrzymia błotna kałuża.

Odpowiedzialny za tę inwestycję z ramienia urzędu jest pan Tomasz Gajewski, zastępca wójta Gminy Stegna, który zapewnia, że po ukończeniu inwestycji stan drogi zostanie poprawiony do stanu z przed rozpoczęcia prac. Dodaje, że budowa asfaltowej drogi na tym odcinku została wstrzymana ze względu na planowaną wymianę sieci wodociągowej w tym regionie. Usłyszeliśmy, że asfalt pojawi się, gdy to tylko będzie możliwe.

Wykonawca inwestycji tj. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowego TUGA z Nowego Dworu Gdańskiego wykonuje I etap trasy rowerowej na odcinku Jantar ul. Morska-Stegna ul. Morska, kolejne etapy to odcinek II od Mikoszewa do ul. Morskiej w Jantarze oraz ostatni III od granicy Gminy Stegna z Gminą Sztutowo do ul. Morskiej w Stegnie. W przyszłości trasa zostanie włączona do strategicznego projektu Województwa Pomorskiego jakim są „Pomorskie Trasy Rowerowe R10 i Wiślana Trasa RowerowaR9” co oznacza włączenie  w międzynarodowy system tras rowerowych

Koszt ogólny realizacji inwestycji  3 520 758,61  zł z czego 70% stanowi dofinansowania z UE - 2 464 531,03 zł, a wkład własny gminy 1 056 227,58 zł.

Masz ciekawy temat na interwencję reporterów Zulawyimierzeja24.pl ?  Napisz do nas redakcja@zulawyimierzeja24.pl lub zadzwoń 503 705 001

 

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.