Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mickiewiczowskie Zaduszki w I LO w Malborku, czyli o co chodzi w "Dziadach" - 30.11.2017

Mickiewiczowskie Zaduszki w I LO w Malborku, czyli o co chodzi w "Dziadach"… fot. 82-200.pl
Jeśli ktokolwiek miał w szkole problem z interpretacją drugiej części "Dziadów" Adama Mickiewicza a zobaczył spektakl słowno-muzyczny "Mickiewiczowskie Zaduszki" w wykonaniu I klasy artystyczno-prawnej z I Liceum Ogólnokształcącego i jej przyjaciół, to z pewnością bez problemu odkrył, jakie przesłanie chciał przekazać nasz wieszcz narodowy. Widowisko zostało przygotowane i wyreżyserowane przez Marię Seibert w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Szkoła talentów i młodych z pasją".

To nie był zwykły występ szkolny. Młodzież zachwyciła doskonałą grą aktorską, zrozumieniem tematu i dojrzałością. Uczniowie zajęli się również realizacją dźwięku i światła, puszczaniem dymów, akompaniamentem. Pomimo późnej pory, sala ogólniaka była pełna a na zakończenie artyści otrzymali owacje na stojąco.

Przedstawienie jest efektem pracy uczniów klasy IB podczas Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych Bieszczady 2017 w Przysiętnicy koło Brzozowa, gdzie pod koniec października br. brali udział w polsko-ukraińskiej wymianie młodzieży i wspólnych warsztatach artystycznych. Warsztaty prowadziła również Maria Seibert, a pomagały jej Joanna Lange i Irena Prońska, która była jednocześnie tłumaczem.

- Dziękuję mojej klasie i wszystkim uczestnikom. Jesteście Wielcy! - nie kryła wzruszenia Maria Seibert. - Nie udałoby się tego dokonać, gdyby nie życzliwość dyrektor Hanny Lalak i pomoc nauczycieli, tu szczególne podziękowania składam Monice Pozorskiej. Dziękuję również Szkole Podstawowej nr 8 za wypożyczenie pięknej scenografii i dwóm paniom - Irenie Prońskiej i Asi Lange za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów w Bieszczadach - dodała.

Po spektaklu młodzież zaprosiła publiczność na poczęstunek do kawiarenki w bibliotece. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta przekazane zostaną na rehabilitację Szymona Mazurczaka, który niedawno uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi.

 

 

Info i foto : 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.