Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Jubileuszowy koncert „Semper Cantantes” – 22.10.2017

Z okazji 20-lecia malborskiego chóru "Semper Cantantes", założonego i kierowanego przez Bożenę Belcarz, jubilatki przygotowały dwie muzyczne niespodzianki. W niedzielę o godz. 12.00 zadbały o muzyczną oprawę mszy św. w Kościele św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, a o godzinie 14.00 zaśpiewały w kościele NMP na Zamku Wysokim.

Jak podkreśliła Bożena Belcarz, obchody jubileuszu były bardzo spontaniczne i zaproponowane przez dawne "Semperki". Dziewczyny, pomimo że nie śpiewają razem już od wielu lat, zabrzmiały przepięknie w kościelnych murach. Była muzyka sakralna, muzyka dawna, trochę utworów ludowych a na zakończenie jubilatki zastanawiały się "Gdzie ci mężczyźni".

Chór początkowo funkcjonował przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, następnie przy Młodzieżowym Domu Kultury "Ratusz". Być może teraz, po latach, nastąpi jego reaktywacja, czego życzymy chórowi i jego dyrygentce.

 

Opis: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Chórzysta
Chórzysta 29.10.2017, 15:25
Chętnych do wspólnego muzykowania pod kierunkiem Bożeny Belcarz zapraszamy do Chóru Lutnia w Malborku, Szpital Jerozolimski, ul. Armii Krajowej 68, w każdą środę o 17.30. :)