Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Udane Święto Plonów w Starym Polu. Ostatnia impreza dożynkowa w powiecie malborskim - 17.09.2017

Cykl imprez dożynkowych w naszym powiecie zakończył się świętem plonów gminy Stare Pole.

Jak co roku impreza dożynkowa poprzedzona została Mszą Św. w Kościele Parafialnym pw. św. Barbary w Krzyżanowie, 17 września 2017 r. o godzinie 14.00. 


Tuż po Mszy Św. odbył się tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego na teren rekreacyjno – sportowy przy stadionie gminnym w Starym Polu. O godzinie 15.30 nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów oraz obrzęd dożynkowy. 

Podczas dożynek nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpili artyści z gminy Stare Pole oraz swój koncert zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Helikon” z Kwidzyna z towarzyszeniem grupy mażoretek.

Od godziny 18.00 na scenie zagościła muzyka biesiadna, pojawił się bowiem Jagna z Antkiem, którzy oprócz śpiewania na żywo poprowadzili dożynkową biesiadę. 

O godzinie 20.00 koncert gwiazdy wieczoru grupy GESEK. Kto po godzinnym koncercie nie miał ochoty na powrót do domu, mógł kontynuować dalszą zabawę przy muzyce Sebastiana Braneckiego. Na koniec dla wszystkich zabłysły na niebie sztuczne ognie.

W programie Dożynek przewidziano także prezentację wieńców dożynkowych oraz stoisk promujących sołectwa, pokazy i warsztaty garncarskie, prezentację sprzętu Placówki Straży Granicznej w Elblągu, konkursy z nagrodami, degustację tradycyjnych potraw, przejażdżki konne. Dla dzieci będzie specjalna strefa animacji oraz wesołe miasteczko, a dla dorosłych bufet gastronomiczny i ogródek piwny.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.