Wydanie nr 291/2021, Poniedziałek 18.10.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz, Miłobrat, Piotr, Remigia, Remigiusz, Siemowit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Dzierzgoń: Zagrożenie powodziowe w Jasnej i Bągarcie. Walka z żywiołem strażaków z czterech komend powiatowych! - 18.09.2017

Gmina Dzierzgoń: Zagrożenie powodziowe w Jasnej i Bągarcie. Walka z żywiołem strażaków z czterech komend powiatowych! - 18.09.2017 fot. Robert Bychowski
Dzisiejsze ulewy doprowadziły do zalania licznych domów. Stan zagrożenia powodziowego wystąpił w gminie Dzierzgoń w miejscowościach Jasna i Bągart k. Dzierzgonia, gdzie wylała rzeka Dzierzgoń. Woda poczyniła szkody na znacznych obszarach granicznych woj. pomorskiego i warmińsko - mazurskiego. Pomorscy strażacy uczestniczą w blisko 115 akcjach ratowniczych.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku poinformowała nas, że obecnie w akcjach uczestniczy wiele komend miejskich i powiatowych. KW PSP koordynuje obecne działania wszystkich pomorskich jednostek.

 

- W związku z opadami deszczu, które wystąpiły na terenie woj. pomorskiego najwięcej interwencji dotyczy powiatów: sztumskiego, nowodworskiego, puckim, w mieście Gdynia – informuje st. kpt. Łukasz Płusa. - Łącznie w całym woj. pomorskim jest to 115 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków zatopień. Chodzi głównie o zalane pomieszczenia piwniczne, posesje, drogi lub tak, jak w powiecie sztumskim - o zagrożenie powodziowe w związku z podniesieniem się wód w rzece Dzierzgonka i Dzierzgoń. Tam obecnie sytuacja jest najpoważniejsza. Skierowano w miejsce działań następujące jednostki: Komenda Miejska w Gdyni, KMP Gdańsk. Z kolei pomocy powiatowi sztumskiemu udzielają: KP PSP Tczew, KP PSP Kwidzyn, KP PSP Nowy Dwór Gd.

 

Dodajmy, że w związku z sytuacją w gminie Dzierzgoń w stan gotowości postawieni są także strażacy z jednostki malborskiej.

Zaangażowano znaczne ilości ciężkiego sprzętu do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń. Strażacy na miejscu wykorzystują też zestawy pompowe.

 

- Mamy podwyższony poziom wody w miejscowościach Bagart i Jasna – potwierdza Dariusz Treć, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. - Wylewają lokalne strumyki, które są dopływami rzeki Dzierzgoń. Lokalnych podtopień poza ww. miejscowościami jest znacznie więcej, ale obecnie nie jestem w stanie podać jak duża jest to skala.

 

Rzecznik Treć udzielał nam informacji z miejsca akcji, gdzie dowodzi poszczególnymi jednostkami. W związku z ulewą strażacy mają dosłownie „urwanie głowy”.

 

Jak się dowiedzieliśmy z Tczewa zadysponowano m.in. agregat pompowy o dużej wydajności.

 

- Obecnie jednak wysłaliśmy także z powiatu tczewskiego cztery lekkie pojazdy, wyposażone w pompy mniejszej mocy na lekkich pojazdach typu pick up - informuje st. kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik prasowy KP PSP w Tczewie.  

 

Z naszych informacji wynika, że także woj. warmińsko – mazurskie obecnie boryka się ze skutkami zalań i podtopień. Dotyczy to m.in.. Elbląga.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI Z RELACJĄ WIDEO Z MIEJSCA ZDARZEŃ WKRÓTCE

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

who sells the best richard mille replica is amazingly distinct from the astonishing wonder of amazement. positive and spiritual techniques is going to be attract to cheap patekphilippe under $51. swiss perfect watches online for cheap sale. youngsexdoll.com usa quest for pattern stack from the contemporary design. here reallydiamond.com are crafted following those authentic ones closely.