Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - pasażerowie pociągu Pogoria dojechali do Bielska Białej, aktualizacja - 31.08.2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - pasażerowie pociągu Pogoria dojechali… fot. Mirosław Gawroński, Piotr Wąsowicz
Pociąg zastępczy, którym podróżowali pasażerowie TLK Pogoria, o godzinie 10:14 dojechał do stacji Bielsko-Biała. Około godziny 14:00 do stacji Zakopane dojadą pozostali pasażerowie z trzech wagonów składu zastępczego. Podróżni, którzy przebywają w szpitalach, odwiedzili pracownicy PKP Intercity. Poszkodowani mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony przewoźnika w zorganizowaniu powrotów do domów po wypisaniu ze szpitala.

Na miejscu zdarzenia trwają działania kolejowych służb technicznych. Do tej pory usunięto już pociąg towarowy, a na boczne tory pięć z jedenastu wagonów pasażerskich. W usuwanie skutków zdarzenia obecnie zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, wykorzystywane są dwa pociągi kolejowego ratownictwa technicznego pociąg sieciowy oraz dodatkowa lokomotywa spalinowa. Trwa wkolejanie lokomotywy.

Po zabraniu taboru rozpoczną się prace na torze. Wstępnie oceniono, że uszkodzone jest 400 metrów toru i dwa rozjazdy.

Do zdarzenia doszło w środę 30 sierpnia o godzinie 21:55. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze i techniczne. Powołany został specjalny sztab złożony z prezesów i przedstawicieli spółek PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz PKP Intercity. Do sztabu przyjechał Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, który aktywnie wspierał pracę kolejowych służb. Sztab na bieżąco monitorował działania na stacji w Smętowie.

Ustalone zostały trasy objazdowe dla 4 pociągów PKP Intercity. Podróżnym zapewniono pomoc, wsparcie, posiłki i napoje. Do godziny 01:00 w kierunku Bydgoszczy wyjechały 4 specjalne autobusy dowożące podróżnych do składu zastępczego. Od godziny 3:00 ruch na linii pomiędzy Tczewem a Bydgoszczą przez stację Smętowo został wznowiony. Obecnie pociągi kursują zgodnie z planem.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom i władzom Smętowa oraz wszystkim zaangażowanym ze strony służb ratowniczych za pomoc i wsparcie dla pasażerów pociągu TLK Pogoria.

Cały czas działają specjalne numery telefonów, 58 302 32 32 pod którym rodziny mogą dowiedzieć się o swoich bliskich oraz 22 473 00 81, pod którym podróżni mogą dowiedzieć się o możliwości odzyskania bagażu i ubiegania się o odszkodowanie.

 

Info : PKP S.A

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.