Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole : Zapraszamy na Dożynki Gminne - 17.09.2017

Stare Pole : Zapraszamy na Dożynki Gminne - 17.09.2017 fot. GOKiS Stare Pole
Wójt Gminy Stare Pole, Sołectwo Stare Pole i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu mają zaszczyt zaprosić na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą Św. w Kościele Parafialnym pw. św. Barbary w Krzyżanowie, 17 września 2017 r. o godzinie 14.00.

Tuż po Mszy Św. odbędzie się tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego na teren rekreacyjno – sportowy przy stadionie gminnym w Starym Polu. O godzinie 15.30 nastąpi uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów oraz obrzęd dożynkowy. 

Podczas dożynek nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpią artyści z gminy Stare Pole oraz swój koncert zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Helikon” z Kwidzyna z towarzyszeniem grupy mażoretek.

Od godziny 18.00 na scenie zagości muzyka biesiadna, pojawi się bowiem Jagna z Antkiem, którzy oprócz śpiewania na żywo poprowadzą dożynkową biesiadę. 

O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru grupy GESEK. Kto po godzinnym koncercie nie będzie miał ochoty na powrót do domu, będzie mógł kontynuować dalszą zabawę przy muzyce Sebastiana Braneckiego. Na koniec (przewidywany na godz. 23.00) dla wszystkich zabłysną na niebie sztuczne ognie.

W programie Dożynek przewidziano także prezentację wieńców dożynkowych oraz stoisk promujących sołectwa, pokazy i warsztaty garncarskie, prezentację sprzętu Placówki Straży Granicznej w Elblągu, konkursy z nagrodami, degustację tradycyjnych potraw, przejażdżki konne. Dla dzieci będzie specjalna strefa animacji oraz wesołe miasteczko, a dla dorosłych bufet gastronomiczny i ogródek piwny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

Info i foto : GOKiS Stare Pole

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sołtys
Sołtys 08.09.2017, 12:32

………………………………Reforma sądów owszem, ale nie w wykonaniu podłej zmiany bo będzie wyglądała jak zreformowana prokuratura gdzie na użytek władzy zamiata się pod dywan lub wycisza niewygodne śledztwa.
A oto przykłady;
Śledztwo w sprawie wypadku spowodowanego przez pewnego sędziego w którym poszkodowany został łódzki handlowiec - pomimo jednoznacznej oceny biegłych i chęci prokuratury okręgowej do postawienia sędziemu zarzutów, sprawa przeniesiona do wyższej instancji gdzie ugrzęzła na dobre. W tym czasie sędzia został PiSowskim sędzią Trybunału Konstytucyjnego.
Śledztwo w sprawie wypadku w Oświęcimiu, prosta sprawa a przeciągana w nieskończoność i w zasadzie już prawie zapomniana, prokuratura z marszu postawiła zarzuty boguducha winnemu chłopakowi.
Sprawa z posterunku gdzie policja zamordowała chłopaka, śledztwo zamiatane pod dywan dopóki nie ujrzały światła dziennego nagrania z kamery paralizatora, dopiero po tym ministrowie podłej zmiany udają przejętych sprawą a tymczasem jedna z ich koleżanek załatwia powiązanemu z tym mordem policjantowi awans.
Można by mnożyć takie przykłady również w mniej drastycznej formie jak chociażby opieka PiSowskiej prokuratury nad kapusiem Wolfgangiem i takich przykładów przez ostatnie dwa lata znalazło by się setki.
Jeżeli na takiej samej zasadzie mają działać PiSowskie zreformowane sądy pod nadzorem, to będę choćby co dzień odpowiadał na propagandę w ten właśnie sposób, naiwni mogli oczywiście wierzyć w dobre intencje tej władzy, ale właśnie przykłady jak działa obecnie prokuratura powinna ich z tej naiwności wyleczyć o ile nie jest to naiwność celowa podyktowana doraźnymi korzyściami które po zawłaszczeniu wszystkich już dziedzin życia publicznego przez obecną władzę prysną niczym mydlana bańka.
Trzeba naprawdę dużo złej woli by nie widzieć do czego dąży obecna władza a w szczególności pewien przykrótki prezes: