Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

335 interwencji, 3 kierowców na podwójnym gazie i dachowanie - pracowity długi weekend elbląskiej policji - 12 - 15.08.2017

335 interwencji, 3 kierowców na podwójnym gazie i dachowanie - pracowity długi weekend elbląskiej policji - 12 - 15.08.2017 fot. https://pixabay.com
Podczas przedłużonego weekendu policjanci interweniowali 335 razy. W czasie tych interwencji wylegitymowano 774 osoby co pozwoliło na zatrzymanie 4 osób poszukiwanych. 45 nietrzeźwych policjanci przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 41 kierujących. Z kolei policjanci ruchu drogowego takich kontroli przeprowadzili ponad 456. Był jeden wypadek drogowy i 28 kolizji.

W trzech przypadkach zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za wykroczenie to karano kierujących 500 złotowym mandatem. Policjanci w 6 przypadkach kontroli mieli do czynienia z kierującymi, którzy nie posiadali uprawnień.

Zatrzymano także 3 kierujących w stanie nietrzeźwości. Rekordzista weekendu miał ponad promil. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go w sobotę przy ul. Płk. Dąbka. Mężczyzna kierował osobowym renault. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego naruszenie rodzi dodatkowe konsekwencje prawne.

Policjanci obsługiwali także wypadek drogowy w miejscowości Gołutowo (gm. Rychliki). Doszło do niego w również w minioną sobotę. 22-letnia kobieta jadąca seatem Toledo straciła panowanie nad samochodem i na łuku drogi uderzyła w barierę ochronną i drzewo a następnie jej auto przewróciło się na dach. W stanie ciężkim trafiła do szpitala. Przez długi weekend było 28 kolizji.

 

Info : KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.