Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork : Kolejne srebro Jakuba Grapentyna z MAL WOPR w Wyścigu Dookoła Molo - 12.08.2017

Malbork : Kolejne srebro Jakuba Grapentyna z MAL WOPR w Wyścigu Dookoła Molo - 12.08.2017 fot. MAL WOPR Malbork oraz 82-200.pl
W drugiej odsłonie Wyścigów Pływackich dookoła mola Timex Cup 2017 organizowanej przez sopocki MOSiR udział wzięły 184 osoby w tym 65 kobiet i 119 mężczyzn. Gwiazdą drugiej rundy zawodów był reprezentant kraju Filip Zaborowski z Sopotu, który niespełna miesiąc temu wrócił z Budapesztu z Mistrzostw Świata w Pływaniu. W Sopocie dystans 1200 m pokonał w czasie 13:30,20s, który stał się niekwestionowanym rekordem sopockiej imprezy.

W szranki z najlepszymi stanęło rodzeństwo Jakub i Patryk Grapentyn reprezentujący MAL WOPR Malbork. Dla Jakuba był to już drugi tegoroczny występ w tej imprezie, zaś jego młodszy brat Patryk debiutował w niej jako, jak się okazało, najmłodszy uczestnik.

Dziewięcioletni zaledwie zawodnik z Malborka nie startował jednak w Sopocie z przypadku. Mimo bardzo młodego wieku, Patryk ma już na swoim koncie medale pływackich imprez w naszym województwie i bez kompleksów podąża w ślady starszego brata. 

Jakub z kolei to utytułowany już pływak młodego pokolenia, który w czasie odpoczynku od codziennych treningów na malborskiej pływalni, urozmaica czas wyścigami w otwartym morzu. Dodajmy, że z sukcesami. Kuba po raz drugi bowiem w kategorii 16 lat i młodsi zajął doskonałe, drugie miejsce.

Dwunastoletni zawodnik z Malborka musiał uznać wyższość tylko aktualnego wicemistrza kraju w kategorii junior 16 lat na dystansie 1500m, Igora Wilejto z Tczewa. Dwa drugie miejsca przed ostatnim wyścigiem dookoła molo, który zaplanowano na 26 sierpnia, rokuje Jakubowi sukces w zestawieniu ogólnym po trzech wyścigach. 

 

 

 

Info i zdjęcia: MAL WOPR oraz 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.