Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: 12 godzin na kajaku. Maraton na jeziorze sztumskim Henryka Frąckowiaka – 24.06.2017

W ubiegłą sobotę 24 czerwca od godz. 18.00 Jezioro Zajezierskie w Sztumie było areną nietypowego maratonu kajakowego. Pan Henryk Frąckowiak zgodnie z zapowiedzią pływał kajakiem 12 godzin aż do godz. 6.00 nad ranem!

- Tata postanowił pływać 12 godzin nocą na kajaku, aby uczcić pamięć swojego zmarłego przyjaciela – informuje Anna Frąckowiak, córka pana Henryka. - Ponadto udowodnił, że ze zmęczeniem bólem i przeciwnościami losu można i trzeba walczyć. Jest osobą w średnim wieku, bo skończył już 50 lat. Pokazał, że skoro w takim wieku może walczyć, to młodzi ludzie tym bardziej powinni walczyć i dokonywać rzeczy niemożliwych.

 

Jak się dowiedzieliśmy przyszły rekordzista zszedł z kajaka jedynie na kilka przerw, żeby się przebrać, napić i coś zjeść.

O godzinie 23 drużyna Sztumskich Smoków oraz dwóch kajakarzy dołączyło do maratończyka, aby wesprzeć go w walce. Wspólnie zrobili dwa pokazowe okrążenia naszego jeziora. Następnie pan Henryk po północy samotnie walczył z pogodą i ciemnością.

 

- W nocy ok. godz. 2 zerwał się wiatr i zaczęło lekko padać, co jedynie utrudniało wykonanie zadania, ale oczywiście nie miało wielkiego wpływu na osiągnięcie celu – uzupełnia pani Ania. - Tata nawet na chwilę nie pomyślał o wątpieniu czy rezygnacji czy chęci rezygnacji, a uśmiech i wola walki nie schodziły z jego twarzy.

 

 

Fot. J. Ryszkowski, B. Popielarz, D. Bochon (TVSztum.pl)

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.