Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Grupa PKP gotowa do wielkanocnego szczytu przewozowego -13.04.2017

Grupa PKP gotowa do wielkanocnego szczytu przewozowego -13.04.2017 fot. GRUPA PKP
Dodatkowe pociągi na wybranych trasach, przygotowane zespoły pracowników pogotowia technicznego ze specjalistycznym sprzętem oraz wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK - kolej jest przygotowana na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Nad koordynacją świątecznych podróży czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. W okresie świątecznym w dyspozycji pozostaje 160 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. W gotowości jest 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowych 9 lokomotyw osłonowych zapewniono na największych stacjach.

Więcej świątecznych połączeń i dłuższe Bilety Weekendowe PKP Intercity

Oprócz składów kursujących w regularnej siatce, w drodze na Święta Wielkanocne podróżni będą mogli skorzystać z 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Poznań - Gdynia, Wrocław - Przemyśl, Kraków - Przemyśl czy Szczecin - Olsztyn. Ze względu na duże zainteresowanie podróżami w relacji Polska - Ukraina - Polska w okresie świątecznym, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią dodatkowe kursy pociągu relacji Przemyśl Główny - Kiev Pass - Przemyśl Główny. W okresie świątecznym Bilety Weekendowe będą ważne o jeden dzień dłużej - od piątku (14 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (18 kwietnia) do godz. 6:00 rano.

Wsparcie informacyjne na dworcach

Na największych dworcach pasażerom pomocy udzielą pracownicy InfoDworców, Centrów Obsługi Klienta oraz mobilni informatorzy. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronach: portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl.

Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na intercity.pl, gdzie dostępna jest także informacja o frekwencji w pociągach oraz pod numerem infolinii: 19 757.

Bezpieczeństwo w podróży

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę wspieranych przez policjantów i strażników miejskich. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich. Do zabezpieczenia szlaków kolejowych SOK wykorzysta m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki.

Zarówno w okresie świątecznym, jak i na co dzień do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK - (22) 474 00 00.

Kolejowe spółki inwestują w komfort i bezpieczeństwo podróżnych

Grupa PKP podejmuje działania mające na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Spółki kolejowe realizują szeroko zakrojony program inwestycyjny, którego efektem jest nowy i zmodernizowany tabor, krótsze czasy przejazdu oraz nowoczesne dworce i dostosowana do potrzeb wszystkich grup podróżnych infrastruktura.

W poprzedniej perspektywie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. koncentrowały się głównie na poprawie warunków przejazdu na szlakach pasażerskich. Dzięki temu udało się skrócić czas podróży między największymi miastami Polski. W obecnej perspektywie zarządca infrastruktury skupia się na szlakach towarowych i poprawie warunków przejazdu w obrębie aglomeracji. PLK w ramach Krajowego Programu Kolejowego mają do wydania ponad 66 mld zł. W tym roku PLK planują ogłosić postępowania na ponad 8 mld zł. Nakłady na inwestycje wyniosą 5,5 mld zł.

Szeroki program inwestycyjny kontynuować będzie PKP S.A. W ostatnich latach spółka zrealizowała niemal 100 inwestycji dworcowych. W ubiegłym roku do u użytku podróżnych oddała m.in. dworce w Gliwicach, Szczecinie czy Wieliczce.

W 2016 r. PKP Intercity odnotowało najwyższe przychody przewozowe w historii spółki oraz – po raz pierwszy od wielu lat – dodatni wynik finansowy. To efekt nie tylko odpowiedniej oferty dla podróżnych, ale również krótszych czasów przejazdu i nowoczesnego taboru. Aby utrzymać rosnący trend w przewozach i zachować konkurencyjność wobec innych przewoźników, spółka opracowała nową strategię taborową, która przewiduje kolejne inwestycje na poziomie 2,5 mld zł. Znaczna ich część zostanie przeznaczona właśnie na zakup i odnowę parku taborowego. Fundusze pomogą również w modernizacji stacji postojowych przewoźnika.

Szczegółowe informacje o spółkach Grupy PKP dostępne są na ich stronach internetowych.

 

Informacja: 
Mirosław Siemieniec 
Rzecznik prasowy 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 
 

Cezary Nowak 
Rzecznik prasowy 
PKP Intercity S.A. 
 

Paulina Jankowska 
Rzecznik prasowy 
Polskie Koleje Państwowe S.A.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.