Wydanie nr 187/2022, Środa 6.07.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od kwietnia ilość puntów karnych sprawdzimy w internecie.- 01.04.2017

Rząd pracuje nad usługą w internecie, która umożliwi każdemu kierowcy sprawdzenie swojego stanu punktów karnych.

Punkty karne są tym, co najbardziej zatrważa kierowców. Mogą one pozbawić  uprawnień do prowadzenia samochodu. Limit punktów wynosi 20 w przypadku kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż rok i 24 dla osób, mających uprawnienia od dłuższego czasu.

Po przekroczeniu tego progu kierowcy odbierane jest prawo jazdy. Dodatkowo, przy przekroczeniu liczone są również punkty tymczasowe, czyli te naliczone nawet w przypadku odmówieniu przyjęcia mandatu. Punkty kasowane są dopiero po roku.uprawnień do prowadzenia samochodu.

Obecnie jedyną możliwością sprawdzenia liczby punktów karnych jest wizyta na komisariacie policji. Dziennik Gazeta Prawna donosi jednak, że już 1 kwietnia wystartować ma specjalny rządowy serwis internetowy http://Obywatel.gov.pl, który pozwoli zbadać stan konta wygodnie, w domu.

Niestety nie każdy kierowca będzie mógł z tej opcji skorzystać. Do zalogowania się w serwisie konieczne będzie bowiem posiadanie eGO, czyli profilu zaufanego, który ma obecnie około 700 tysięcy Polaków.

Z jednej strony powodem jest dbałość o prywatność obywateli, z drugiej zaś – to kolejny sposób na wypromowanie tej usługi.

Obecnie trwają również prace nad projektem, zakładającym, że każdy Polak będzie mógł zapłacić mandat na miejscu, przy policjancie, kartą płatniczą. Obecnie „od ręki” sprawę załatwić może (a właściwie: musi) wyłącznie obcokrajowiec.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.