Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska policja pomaga bezdomnym - 19.12.2016

Malborscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie. W ostatnim czasie dochodzi do spadków temperatury co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Dlatego policjanci systematycznie sprawdzają opuszczone budynki, klatki schodowe oraz altanki ogrodowe i proponują pomoc tym, którym jej potrzebują.

Od listopada tego roku policjanci prowadzą na terenie całego powiatu malborskiego wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany w okolicach dworca, altanki na terenach ogródków działkowych oraz klatki schodowe. Od początku listopada z oferowanej przez policjantów pomocy w znalezieniu schronienia skorzystało 9 osób. Zostały one przewiezione do domu schronienia „Fides” w Malborku. Mundurowi gromadzą dane dotyczące miejsc przebywania osób narażonych na wychłodzenie. W tym zakresie policjanci współpracują ze strażą miejską oraz ośrodkami pomocy społecznej.

Oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. W sytuacji gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 997 lub 112.

 

źródło: KWP Gdańsk

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.