Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stan alarmu powodziowego w Nowym Dworze Gdańskim. Strażacy podsumowują minioną dobę. - 05.10.2016

Stan alarmu powodziowego w Nowym Dworze Gdańskim. Strażacy podsumowują minioną dobę. - 05.10.2016 fot. OSP Dzierzgoń / JOT OSP Nowy Dwór Gdański
Od wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mocnym wiatrem na Pomorzu. Już teraz w porywach osiąga prędkość do 100 km/h. Strażacy minionej doby podjęli kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru.

Od wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mocnym wiatrem na Pomorzu. Już teraz w porywach osiąga prędkość do 100 km/h. Strażacy minionej doby podjęli kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru. Na terenie powiatu sztumskiego strażacy interweniowali trzy razy, na trasie Dzierzgoń – Stare Miasto na DW nr 515 przewaliło się drzewo, na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Dzierzgoń, podobnie było w Sztumie gdzie strażacy podjęli interwencję na ul. Żeromskiego. Jak informuje nas kpt. Dariusz Treć z KP PSP Sztum, w obu przypadkach nie odnotowano poważniejszych strat materialnych. 

Trudna sytuacja w Nowym Dworze Gdańskim....

Strażacy z terenu powiatu nowodworskiego interweniowali dwukrotnie w związku z silnym wiatrem jaki od wczoraj wzmaga się na terenie całego województwa. Strażacy bacznie obserwują stany wód na rzekach terenu powiatu, wszystko za sprawą  północnego wiatru który wywołał tzw. cofkę. Jak informuje nas st. kpt. Jarosław Gryciuk z KP PSP Nowy Dwór Gdański w chwili obecnej na terenie powiatu nowodworskiego ogłoszony został stan alarmu powodziowego. Służby na bieżąco monitorują sytuację powodziową. 


W powiecie malborskim bez większych strat...

Jak informuje nas Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork w powiecie malborskim strażacy interweniowali trzykrotnie, wyjazdy zastępów były związane z przewróconymi drzewami które tarasowały drogę w Parszewie, w miejscowości Kącik oraz w Malborku przy ulicy Traugutta. Dopiero w czwartek rano spodziewane jest stopniowe słabnięcie prędkości wiatru.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.