Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg: „Szkieło” aresztowany. Mężczyzna okradał otwarte mieszkania - 29.08.2016

  • Wydanie nr 167/2021
  • 29 sierpnia 2016, 12:05
  • Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek prokuratora i policjantów aresztował na trzy miesiące 60-latka, który jest podejrzany o okradanie elblążan i pasłęczan w ich mieszkaniach. Wyjątkowo uciążliwy złodziej został zatrzymany w minionym tygodniu przez policjantów kryminalnych. Śledczy ustalili, że areszt będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, gdyż zatrzymany nie miał zamiaru skończyć z tym procederem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.


„Szkieło” to pseudonim 60-latka, który miał wyjątkowo dużą wadę wzroku i nosił odpowiednio do niej, charakterystyczne okulary. Podejrzany wykorzystywał ułomność  w sytuacjach, kiedy był przyłapywany w mieszkaniach swoich ofiar. Wówczas tłumaczył się, że szuka Kowalskiego czy Malinowskiego i pomylił piętra. Często udawało mu się w ten sposób uniknąć zatrzymania. Podejrzany mężczyzna trafił w ręce policjantów w minionym tygodniu. Funkcjonariusze udowodnili mu siedem kradzieży mieszkaniowych i sklepowych. Działał głównie na elbląskich osiedlach, między innymi Nad Jarem. Okradał także mieszkańców swojego miasta – Pasłęka.

W każdym przypadku  wykorzystywał metodę na tzw. klamkę. Wchodził do otwartych mieszkań i kradł wszystko to co wpadło mu w ręce. Były to między innymi portfele, biżuteria, zegarki i telefony. 22 sierpnia na ulicy Uroczej w Elblągu zauważyła go kobieta, która sprzątała klatkę. Podniosła alarm, a on uderzył ją  w twarz i połamał okulary o wartości 1500zł. Zdążyła jednak zrobić mężczyźnie zdjęcie i nagrać telefonem filmik, który był pomocny policjantom. 
 

Część skradzionych przez „Szkieło” rzeczy policjanci odzyskali w lombardach. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o jego areszcie. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu 5 lat więzienia. Wcześniej był już karany za podobne czyny. 

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.