Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorskie: Wygodniej na ponad 20 stacjach i przystankach w 4 województwach – 23.08.2016

Pomorskie: Wygodniej na ponad 20 stacjach i przystankach w 4 województwach… fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Ponad 760 tysięcy złotych przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na montaż 26 nowych wiat na stacjach i przystankach w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. Z nowych wiat pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku.

We wrześniu rozpocznie się montaż nowych wiat peronowych na 24 stacjach i przystankach w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim. 

Wiaty będą montowane na miejscu z gotowych elementów, co przyśpieszy cały proces. Wyposażone zostaną w ławki oraz poręcz do odpoczynku na stojąco. Pod zadaszeniem zapewniona będzie wolna przestrzeń dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Wiaty zapewnią dobrą ochronę przed deszczem i wiatrem, co poprawi komfort podróży.

Polskie Linie Kolejowe w woj. zachodniopomorskim postawią wiaty na 13 stacjach i przystankach w Wałczu, Daszewie, Ustroniu Morskim, Worowie, Morzycy, Gogolewie, Ulikowie, Trąbkach, Szczecinie Gumieńce, Mokrzycy Wielkiej, Świnoujściu Przytór, Nowogardzie i Troszynie. 

W woj. pomorskim wiaty będą zamontowane na 4 przystankach; w Człuchowie, Czarne, Domisławiu i Biskupnicach. W woj. wielkopolskim na 6 stacjach, w następujących miejscowościach: Białośliwie, Jastrowie, Piła Podlasie, Wyrzysk Osiek, Złotów i Kaczory. 

W woj. lubuskim wiata zostanie postawiona w Mierzęcinie Strzeleckim.

Wiaty wykona i zamontuje firma Vivenge Sp. z o.o. z Siedlec, za ponad  760 tys. zł. Montaż wiat nie utrudni pasażerom dostęp do peronów. Roboty zakończą się pod koniec listopada tego roku.

 

Informacja:
Zbigniew Wolny
Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.